Categories
Про сім'ю

Що таке ідеалізація у коханні?

У кожної людини є свій тип – ідеал жінки. Одні якості цього ідеалу він розуміє розумом, а інші – тільки підсвідомістю. Ідеал від такого до нього відношення як би розпливається, приховуючи частину своїх рис. У результаті чоловік закохується помилково в неіснуючі якості характеру і спотворює в кращу сторону зовнішність об’єкта любові. Згодом з’ясовується, що з ідеалом збігається тільки частина його якостей, а інші незрозуміло коли і як придумані закоханим чоловіком. Але вибір підсвідомості вже зроблено, почуття народилося.

Ідеалізація об’єкту почуттів

До цих пір учені не прийшли до єдиної думки, з яких причин під впливом любові або закоханості чоловік починає ідеалізувати об’єкт своїх почуттів. По всій видимості, емоції завжди перебільшують сприятливі враження і применшують негативні. Можливо, ідеалізація коханої приходить з дитинства, з любові до матері. Для безпорадного немовляти роль матері надзвичайно висока через велику кількість причин; в дорослому віці цей почуття як би трансформується в ідеалізацію душевних і фізичних якостей коханої жінки. У дитинстві щастя малюка залежить від його матері; в зрілому віці душевне щастя чоловіки також цілком залежить від коханої. Саме тому її образ займає таке велике місце в серці закоханого, а її риси ідеалізуються. Можна пояснити ідеалізацію об’єкта любові людської фантазією, що прикрашає улюблене істота достоїнствами, яких у нього, можливо, й ні. Таке пояснення дають перебільшення якостей коханої жінки романтичні французи А. Моруа і Стендаль.

Коли ідеалізація неможлива

До речі, давно помічено, що при нещирість або дуже слабкому почутті ні про яку ідеалізації мова йти не може. Крім того, слабо схильні идеализированностью партнерки чоловіки з суто практичним, раціональним підходом до життя і чоловіки, обтяжені численними комплексами.

Тяга до ідеалу

Чоловіки, які бачать у своєї коханої тільки хороше, люблять сильно, пристрасно, не боячись за своє майбутнє. У їх пристрасті до партнерки знаходить вираз стихійна тяга до ідеалу. Людина, яка любить, набагато більше помічає красу, ніж той, який дивиться на навколишній світ надто раціонально. Народжується особливу якість любові – з предметів і людей як би знімається покриває їх безбарвна пелена, і вони починають грати всіма фарбами.