Categories
Про сім'ю

Переживання й темперамент

Ми вже писали про різні любовні переживання – любові-ерос, агапе, сторге, філіа. На основі цих переживань будуються різні типи любовних стосунків у парі. Так, любов-ерос частіше буває у юнаків, а серед зрілих – у людей емоційних і палких. У молодих щасливих сімейних парах дружина живить до чоловіка сплав еросу і сторге, а він до неї – сплав сторге і еросу з перевагою сторге і саме в такому порядку.

За статистикою в шлюбах, вік яких до 2 років, любовні відносини партнерів будуються на спільних інтересах і поглядах, на статевої близькості і серцевому потязі. У шлюбі, якому від 2 до 5 років, на першому місці стоїть подружній обов’язок, за яким слід звичка. Статева близькість та спільні інтереси називаються опитаними набагато рідше.

Відмінності між чоловіком і дружиною

Чоловік і дружина можуть любити по-різному. Наприклад, почуття чоловіка більш пристрасні, глибокі, а жінка тільки дозволяє себе любити. Або, навпаки, більш холодний за характером чоловік поблажливо дивиться на темпераментні прояву своєї коханої. Це не означає, що в таких парах не може бути любовної гармонії, все залежить від їх взаєморозуміння і поведінки в інших сферах подружніх відносин.

Темпераменти подружжя та любовні стосунки

Любовні стосунки, їх особливості залежать ще й від темпераментів подружжя. Фахівці стверджують, що в парі, де чоловік і дружина близькі за темпераментом (наприклад, флегматик і меланхолік), буде досить велика кількість розбіжностей. Причина – пасивність обох партнерів, яка заважає прояву позитивних емоцій.

  • Союз сангвініка і флегматика вдалий, це буде міцна сім’я.
  • Холерик і сангвінік створюють сім’ю з надмірною активністю, в якій кожен буде боротися за владу і лідерство.
  • У союзі двох холериків будуть постійні сварки, конфлікти, що перемежовуються з періодами байдужості.
  • Спільне життя двох меланхоліків швидше за все зведеться до постійних міркувань з приводу пасивності партнера.
  • Два флегматика також будуть будувати відносини на основі пасивності, але це не дуже сильно завадить налагодженню гармонійних відносин між подружжям.
  • Два життєрадісних сангвініка можуть цілком залишатися задоволеними один одним, незважаючи на поширену між цими типами подружню невірність.

Це, звичайно, тільки поверхневий розгляд варіантів сімейних відносин у парах, що характеризуються за своїм темпераментом. Реальне життя набагато складніше.