Categories
Про сім'ю

Контакти тілесні і духовні

Психологи давно помітили, що подружжя по-різному уявляють норми сексуальної поведінки, починаючи з частоти і тривалості статевого акту і закінчуючи прийнятністю різних способів тілесного контакту на попередніх етапах і в момент здійснення статевого акту.

Найкращим чином складається сексуальне життя у того подружжя, яке відкрило для себе моральну і естетичну привабливість усвідомленого і добровільного сексуального самообмеження, що дозволяє досягти духовного та фізичного єднання з коханою чи коханим. Головна цінність сексуальних відносин полягає в гармонійному поєднанні чуттєвого й емоційного компонентів. Тілесний контакт розглядається тільки як форма і засіб вираження почуттів до партнера.

Існує кілька типів гармонійних любовних відносин, виділених сексологами.

  1. Добровільність і взаємність. Чоловік і жінка кохають один одного не з розрахунку поліпшити своє матеріальне становище або з метою уникнути самотності, а керуючись щирим, пристрасним взаємним бажанням. Цей тип любовних відносин характеризується взаємним тілесним потягом подружжя.
  2. Сексуальний контакт як складова частина інших подружніх форм спілкування. Чоловік і жінка кохають один одного і вважають статевий акт найважливішою частиною подружнього життя, плавно вплетеній в інші форми спілкування.
  3. Співучасть і співпереживання. Чоловік і жінка щиро прагнуть в першу чергу не самому отримати насолоду, а дати його своїй партнерці або партнерові. Вони як би зливаються в єдиному пориві і, як правило, це отримують.
  4. Емоційна підтримка. Чоловік і жінка не вважають, що сексуальну насолоду – самоціль. Але при цьому сексуальний контакт позбавляє кожного від невпевненості в собі, підвищує рівень самооцінки. При такому типі любовних відносин подружжя часто висловлюють своє захоплення якостями один одного, надихаються на творчість і хороші вчинки.
  5. Неповторність та унікальність. Чоловік і жінка прагнуть переконати себе і свого партнера в тому, що в момент сексуальних відносин один з одним вони відчувають неповторні відчуття, стають володарями унікального досвіду, що є тільки їх інтимним надбанням. Цей тип любовних відносин передбачає обов’язкову вірність і відданість.
  6. Таїнство і потаємність. Чоловік і жінка прагнуть зберегти подробиці своїх стосунків в таємниці від всіх сторонніх людей. Інтимні стосунки покриті благоговійно, романтизмом, таємницею. Подружжя підтримують один одного, знаходячись в дуже тісному тілесному контакті.