Categories
Про країни

Бельгія, Нідерланди та Люксембург

Бельгія, Нідерланди та Люксембург складають групу країн Північно-Західної Європи, які називаються за першими літерами Бенілюкс.

Назва Нідерланди означає «низькі землі» — дві п’ятих території країни перебуває нижче рівня моря, і вся країна перерізана каналами. Половина вантажів у країні перевозиться внутрішніми водними шляхами. У Нідерландах налічується безліч вітряних млинів, які спочатку будувалися для регулювання рівня води. Територія Бельгії також лежить невисоко над рівнем моря, відзначається пласким рельєфом, а на півдні країни розташовані пагорбисті райони під назвою Арденни, які перетинають кордон Бельгії з Люксембургом.

Торгівля та нові землі

З XVI ст. голландці вели жваву торгівлю, займались рибальством. Роттердам — один з найбільших портів у світі. Голландці набули великого досвіду в боротьбі з повенями, осушенням земель та у відвоюванні нових територій у моря за допомогою гребель та дренажних систем. Таким чином Голландії вдалося одержати родючі землі і, створивши багаті фермерські господарства, стати одним з найбільших експортерів сиру та масла.

Промисловість і міста

Текстильна промисловість Бельгії бере початок з часів середньовіччя. У наш час це високорозвинута промислова країна. Бельгія і Люксембург — значні виробники сталі. Люксембург — одна з найбагатших країн Європи, є також міжнародним центром банківської справи. Нідерланди — найгустонаселеніша країна Європи. Столиця — Амстердам, хоч уряд розміщений у Гаазі.

Трохи історії

У XVI ст. Нідерланди вели боротьбу за незалежність від іспанської корони. Бельгія і Люксембург входили до складу історичних Нідерландів аж до початку XIX ст. Ці країни тісно зв’язані як члени Європейського союзу, штаб-квартира якого міститься в Брюсселі.